0
Posted in Bydlení
21. 6. 2016

I v létě může být chladno. Přitopte si kvalitním palivovým dřevem

Praskající polínka v kamnech dokážou i v chladných dnech vytvořit vynikající neopakovatelnou atmosféru. Chcete-li potěšit svou ženu a vytvořit romantiku se vším všudy, pak prostě a jednoduše zatopte v krbu a máte hotovo! K dispozici ale musíte mít to správné dříví, které bude opravdu hořet a nevytvoří pouze černý dým, který by celou situaci nenasměroval k poklidnému či vášnivému večeru, ale k něčemu úplně jinému. I proto se vyplatí koupit kvalitní dříví. Právě na možnosti jeho pořízení se podíváme podrobněji.

Dřevo musí být vysušené

Spousta lidí si dnes mylně myslí, že stačí pouze pokácet strom, následně jej pořezat, polínka naštípat a může se jít na věc. Kdyby to bylo tak jednoduché, pak by si každý kácel své stromy a topil. Opak je ale pravdou. S mokrým dřívím byste příliš parády nenadělali. Jednak by nechtělo vůbec hořet a vydávalo by spíše dým, a jednak by nabídlo minimální výhřevnost. Kvalitní palivové dřevo, které vkládáte do kamen, musí být jednoznačně kompletně vysušené. Za normálních okolností tento proces trvá klidně i 2 a více let. Výjimku tvoří průmyslově vysušená polínka, jimiž můžete topit ihned.

Vyberte ty správné dřeviny

Velmi důležitá je i volba správných dřevin. Nejčastěji se nakupuje logicky dřevo tvrdé, které nabízí maximální výhřevnost a dlouhou dobu spalování. Jinými slovy, vydrží v kamnech či krbu dlouho a vy budete mít v interiéru teplo. U měkkých dřevin se setkáme sice s nižší cenou, nicméně hodit se mohou spíše na podpal než na dlouhodobější vytápění vnitřních prostor. Specifické jsou dřeviny na uzení, z nichž se nejčastěji prosazují peckoviny.

Nechte si polínka dovézt až domů

Lopotit se s řezáním a štípáním dřeva příliš mnoho lidí nechce. I proto se vyplatí pořídit si průmyslově vysušené dřevo na paletách. Společnost Optimtop nabízí celkem 13 různých dřevin určených jak na vytápění, tak i na uzení. Od jedné objednané palety je navíc u této firmy doprava zcela zdarma, takže ušetříte nejen čas, ale i peníze.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*