0
Posted in Nakupování
4. 1. 2018

I student může získat půjčku

Žijete v představách, že na úvěr nedosáhne nikdo, kdo nemá stálý příjem, je očerněn zápisem v rejstříku dlužníků či nemá čím ručit? Jste na omylu. Nebankovní společnosti jsou ve všech těchto kritériích benevolentní, a dokonce existují i půjčky určené přímo studentům.

Ne každý student má výhodu finanční podpory ze strany rodičů. Školné na některých soukromých školách přitom nebývá zrovna levné, ani pronájmy bytů nejsou laciné a z něčeho se prostě žít musí. Na prospěchová stipendia dosáhne málokdo a pracovat při škole? Dá se to, ale pak budete všechno dělat tak nějak napůl. Dostatek času nevěnujete ani škole, ani práci. Nebylo by lepší vzít si půjčku?

Půjčka s potvrzením o studiu

V sektoru nebankovních půjček se myslí i na studenty. Dostupná je jim například půjčka Cool Credit. Není to sice úvěr výhradně pro studenty, ovšem jsou jednou ze skupin možných klientů. Stačí doložit potvrzení o studiu, čestné prohlášení o tom, kdy by mělo být studium ukončeno, a občanský průkaz, pokud máte nějaký příjem. V opačném případě je potřeba sehnat spoludlužníka – partnera, někoho z rodiny apod.

Nevýhodných podmínek se nemusíte bát

Studentská půjčka myslí na všechno. Úrok je položen poměrně nízko, pravidelné splátky se dají do jisté míry odložit. A úplně nejlepší je možnost, kdy po dobu studia platíte pouze úroky a samotnou jistinu začnete splácet až tehdy, když si najdete první zaměstnání. Nezáleží na tom, zda jste ještě poslední rok na střední, studujete VOŠ, nebo před sebou máte pět let vysoké školy. Studentský úvěr je dostupný opravdu všem studentům, kteří o něj mají zájem. Podmínkou je věk minimálně 18 let, protože mladším lidem v ČR půjčovat nelze.

Opět tady ale platí stejné pravidlo jako u jiných snadno dostupných nebankovních půjček. Je jen na vás, abyste zhodnotili, zda budete schopní úvěr splácet. Jestliže ne, raději si vůbec nepůjčujte. Dostat se vinou vlastní nezodpovědnosti do finančních potíží není vůbec těžké.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*