Hlavně domů

Posledních dvacet minut jsem skoro běžela domů. Všude mrzne a klasicky kolabuje městská hromadná doprava… ti mají taky vždycky něco – buď jsou namrzlé koleje nebo prostě nejezdí silničáři… Tak či tak nejezdí a venku mrzne… Mrzne tak moc, až se mi z toho chce čůrat – „snad to stihnu“ opakuji si celou cestu domů, do toho strašného kopce. „Musím se přestěhovat do nížin“, říkám si.

Klíče… Tak kde jsou?!

Konečně stojím před domem a hledám v kabelce klíče… Naštěstí jde soused a s přátelským pozdravem mě pouští do domu. „Alespoň je najdu v teple.“ Vyběhla jsem ke dveřím svého přízemního bytu a klíče pořád nemám. Volám do práce, ale ani tam nejsou. Co teď? Vytahuji mobil a hledám na internetu slovo „zámečníci“. Volám a nezbývá než čekat na pomoc profesionálů. Každopádně – pořád se mi chce na ten záchod.

Minuty se vlečou a zámečník pořád nikde. Křížím nohy a začínám být zoufalá. Klepu na sousedku, ale ta je samozřejmě ještě někde ve světě… Po zádech mi stéká studený pot a zakazuji si myslet na vodu i stav svého močového měchýře.

Zákazy po chvilce vzdávám a zvažuji, že si půjdu ulevit do křoví… Strašlivá zima mě odrazuje. „Jsem už velká, to vydržím!“ Nevydržím… stojím před domem, v ruce držím kámen a rozbíjím své okno. S pocitem neuvěřitelné úlevy sedím na záchodě a na internetu hledám slovo „sklenář“.

V tom okamžiku slyším klepání na dveře, kukátkem vidím tolik vytouženého zámečníka. “Mohla jsem tu chvilku vydržet,” napadá mě. Přes dveře mu vysvětluji svůj problém a přání odemknout zablokované dveře. Ještě než jsem dopověděla svůj příběh, tak mi šikovný pán otvírá mé dveře od bytu. V tu stejnou chvíli vstupuje sklenář a nevěřícně kroutí hlavou nad vysypaným sklem v obýváku…

Kontakty nadevše

Každý z nás se někdy dostal do situace, kdy potřeboval pomoc profesionálů – ať už sklenáře či zámečníka. Spolehněte se tedy na odborníky s dostatkem zkušeností. Právě jejich šikovnost, rychlost a zručnost vás dostanou včas tam, kam potřebujete. Klidně i na záchodovou mísu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *