0
Posted in Byznys
6. 10. 2016

Došla vám barva v tiskárně? Nezoufejte

Potřebujete nové tonery a cartridge? Vybírejte správně a tiskněte levně! Spousta lidí stále neví, jakou náplň potřebuje a rozdíl mezi těmi do laserové a inkoustové tiskárny jim uniká. Přestala vaše tiskárna pracovat právě ve chvíli, kdy ji potřebujete nejvíce? Nebojte, nejste žádnou raritou, zákon schválnosti funguje nejen u vás.

Proč tiskárna nespolupracuje

Tiskárna vzpravidla netiskne ze tří důvodů. Prvním z nich je technická chyba, druhým zaseklý či chybějící papír a třetím prázdný toner nebo cartridge. Docházející náplň tiskárna hlásívá dopředu a problém můžete poznat i podle snižující se kvality výtisků. Pokud nemůžete tisknout z ničeho nic, na vině může být i špatná komunikace počítače a tiskárny, nenainstalovaný ovladač a zaseknutý papír mezi válci.

Toner, nebo cartridge?

Toner obsahuje barevný prášek a patří do laserových a led tiskáren nebo kopírek. Cartridge je zase jinak řečeno inkoustová kazeta do tiskárny inkoustové. Pokud si to nedokážete stále zapamatovat, vězte, že v tom rozhodně nejste sami.

Jak funguje laserová tiskárna

Toner je tvořen vlastním tělem, čipem, stěrkou, pečetí a dalšími komponenty. Jeho náplní je prášek k tisku, dnes se většinou využívají polymery. Barevný prášek se dostává pod vysokým tlakem a teplotou na nosné médium, tedy papír, kde zanechává stopu.

Inkoustový cartridge

Cartridge je nádoba na inkoust v inkoustové tiskárně. V této kazetě může být jedna i více nádobek, ty často obsahují čip hlásící zásobu inkoustu a komunikující s tiskárnou. Inkoust v cartridge se dá doplnit, což vyžaduje cvik a zručnost, obvykle bývá lepší koupit celou náplň.

Jakou náplň potřebuju?

Nevíte, jakou náplň máte koupit? Málokdo zná zpaměti označení toneru či cartridge, zvlášť když náplň měníte jednou za čas. V dnešní době ale stačí najít označení vaší tiskárny a podle něj najdete na internetu i konkrétní náplň.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*