0
Posted in Auto-moto
28. 9. 2018

Dodávka, nebo užitkový vůz?

Dodávky, užitkové vozy, furgony, vany, minibusy, pickupy a přívěsy. Jaký je mezi nimi rozdíl? Poradíme vám.

Nejenom pokud podnikáte, ale i pro soukromé účely je vlastnění nějakého toho užitkového vozu velmi praktickou záležitostí. Vezměte si třeba, když máte převézt sekačku na chalupu či z ní. Případně několik polen dřeva. Nejenže se vám do osobního automobilu nemusí vejít, ale když už se vám podaří tam dříví vtěsnat, tak ho pěkně zaneřádíte. Takový pickup proto najde využití téměř v každé domácnosti. Pojďme se si ale trošku objasnit pojmy. Nabídka užitkových vozů je dnes tak bohatá, že laik se v ní může ztrácet. Co tedy jednotlivé pojmy znamenají?

Furgon neboli van

Užitkové vozidlo furgon neboli van znamená užitkový vůz s uzavřenou karoserií. Slovník cizích slov slovo furgon doslova popisuje jako lehký krytý nákladní vůz. S objemem okolo 2000 ccm je tak vhodný pro nízkonákladový převoz zboží všeho druhu.

Minibus, nebo mikrobus?

Minibus je, jak jeho název napovídá, malým autobusem s kapacitou až 17 osob. Ještě méně lidí (zhruba 8) se vtěsná do mikrobusu.

Pickup

Pickup je název automobilové kastle s odkrytým či zakrytým nákladním prostorem. Pickupy bývají celkově masivnější než klasické dodávky. Dále v nabídce prodejců užitkových vozů najdete přívěsy, sklápěče, skříně, speciální nástavby, valníky a klasické nákladní vozy. A který z nich vybrat?

Převoz osob, či zboží?

Při výběru užitkového vozu si budete muset stanovit jeho hlavní funkci, tedy ujasnit si, co od svého nového užitkového vozu očekáváte. Bude sloužit jen k převozu osob? Nebo spíše zboží? To jsou otázky, které budou odborníky na prodej dodávek a užitkových vozů zajímat. Zvolit můžete i model, jež umožní obojí.

Hmotnost a četnost vytížení

Mezi další důležité faktory patří i hmotnost přepravovaného nákladu a četnost využívání vozu. Budete jej používat jen ve městě, nebo se s ním budete vydávat i na delší trasy po dálnicích? Jakou vzdálenost týdně urazí? To všechno jsou faktory, které výběr konkrétního modelu ovlivní.

Nakupujte ve Vanscentre

Nejste-li si jisti, obraťte se na některého z prodejců, jenž vám zcela jistě ochotně poradí. Velký výběr všech zmíněných vozů najdete například ve Vanscentre (doslova centrum užitkových vozů) v Praze – Štěrboholích, jehož zaměstnanci dohromady ovládají dvanáct světových jazyků, což jednoznačně dokazuje, na jaké úrovni jsou jejich nabízené služby. Na světové!

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*