Dětské židle

Pokud máte dítě v předškolním věku, je ten nejvyšší čas, začít mu vybírat psací stůl a k němu vhodnou židli. Ačkoliv se výběr správné dětské židle může zdát jako hloupost a přeceňovaná záležitost, není tomu tak. Je velmi důležité, na čem vaše dítě sedí. Odborné požadavky na správné sezení jsou v dnešní době, už rozšířeny i mezi laiky, a je proto hlavní úloha rodičů, vybrat pro své dítě tu správnou židli.

Na co si dát pozor

Zdravý pohybový aparát a správné držení těla záleží jednak na pohybových aktivitách, ale zároveň také na kvalitě sezení. Mějte proto na paměti, že dítě bude na židli nyní trávit velkou část dne, nejdříve ve škole a pak i doma při psaní úkolů, malování, či hraní her. Rozhodně se tedy nevyplatí na dětské židli šetřit a upřednostňovat cenu před kvalitou. Důležité je při výběru židle také správné čalounění a potah. V případě čalounění je lepší, pokud zvolíte umělé materiály, jako jsou polyamid a polyester. Jsou totiž odolnější, a tak i za pár let budou vypadat jako nové. U potahů je zase důležité, aby měly úpravu proti znečištění, špína se do potahu nezažere a půjde případně snadno dolů.

Jak vybrat tu správnou

Lokty dítěte by při správném sezení měly, s deskou stolu svírat úhel 90°. Zároveň by se dítě nemělo ke stolu příliš zohýbat a ani by se na něj nemělo natahovat. Výborným způsobem, jak tyto všechny požadavky zkombinovat je vybrat tzv. rostoucí židli. Ty, jak už název napovídá, dokážou růst spolu s dětmi. Rostoucí dětské židle lze nastavit na momentální výšku dítěte. Pokud vaše dítě trpí bolestí zad, nebo skoliózou je pro něj ideální variantou židle s nastavitelnou zádovou opěrkou. Pokud si dáte pozor na výběr správné velikosti a tvaru, pak už můžete vybrat dětskou židli podle vašich představ. Na výběru se můžete vyřádit a pořídit tak židli v různých barvách, či s vícebarevným potiskem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *