Co se stane, když doma nebudete uklízet?

Jste-li aspoň trochu normální, pravděpodobně vždy odkládáte úklid domácnosti na dobu, kdy to bude opravdu nezbytně nutné. Jenže žít ve špíně je nejen nepříjemné, ale také zdraví nebezpečné.

Nemusíte se do toho pouštět sami, klidně si pozvěte firmu provádějící úklidové služby nebo poproste maminku či přítelkyni, které jsou pro tyto účely přece jen kompetentnější. Hlavně se neučte žít ve špíně. Mohlo by to totiž mít neblahý vliv i na vaše zdraví.

1. Všude bude prach a zhorší se vám alergie

Váš domov se promění v alergenový festival. Ze všech stran na vás bude číhat pyl, zvířecí alergeny a roztoči – v podstatě všechny věci, které zhoršují alergie. Úplně nejhorší ze všeho jsou roztoči, jejich exkrementy jsou největšími spouštěči alergií.

2. Z vaší koupelny se stane biologická laboratoř

Domníváte se, že sprchový kout, vana a umyvadlo se přece umyjí samy, když do nich věčně pouštíte vodu? Bohužel to tak nefunguje, je to spíš naopak. Vlhké prostředí se líbí plísním, různým houbám a bakteriím. Vážný problém nastává třeba v případě, že se půjdete koupat s otevřenou ránou. Dostanou se do ní bakterie a hojení se zpomalí.

3. Odpadky budou přitahovat hmyz

Když se vykašlete na úklid, všude budete nechávat zbytky a nevynesete koš, stane se z vašeho domova dobré hmyzí hnízdo. Na návštěvu přijdou mravenci, šváby a horší hmyzí stvoření.

4. Život bude vzkvétat i v lednici

Myslíte si, že v chladu lednice nic nepřežije? Tak to se mýlíte. Stačí tam nechat zbytky a rozroste se plíseň, začnou se množit bakterie.

Jak proti všem těm pohromám bojovat?

Je to jednoduché, stačí uklízet. Jestli na to nemáte čas, vybavení (čisticí prostředky, mop, koště, …) či náladu, zavolejte profesionály. Mnoho společností nabízí pravidelný úklid domácností a ceny nejsou tak strašné. Na tom, co všechno vám doma budou uklízet, se obyčejně dá domluvit.

Zkuste to u firmy Hondl Global Services, jejíž oblastí působení je ostraha objektů, údržba zeleně a parků, úklid domů i kanceláří a příbuzné služby. Určitě vám vyjdou vstříc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *