Chcete zažít adrenalin? Svět šílí po únikových hrách

Čas od času se světem prožene vlna popularity nějaké adrenalinové aktivity. Před pár lety to byla laser game, dnes jsou novým trendem únikové hry Praha. Vznikly samozřejmě v zahraničí a u nás jich nejvíc najdete právě v Praze. Postupně se však začínají rozšiřovat a my si řekneme, jak vypátrat tu nejbližší k vašemu bydlišti.

Únikové hry (nazývané také exit games, escape room apod.) vznikly díky hráčům počítačových her. Právě ve hrách se nejdřív objevil prvek místnosti, ze které je třeba uniknout. Jmenovat můžeme třeba známou mobilní hru 100 Doors, ve které je nutné vyluštit hádanku, aby se otevřely dveře do dalšího levelu. Princip únikových her v reálu je dost podobný. Jste zavření v místnosti, a pokud se chcete dostat ven, musíte vyluštit hádanky a rébusy a splnit pár úkolů. Váš čas je však omezený.

Co na tom všichni vidí?

Adrenalin. Sice nejde úplně o život, ale některé exit game Praha jsou udělané skutečně skvěle, takže máte skoro pocit, že to otázka života a smrti je. To, jak se vám hra bude líbit, záleží z velké části rovněž na tom, jakou si vyberete. Liší se tematikou. Jedna je z doby Karla IV., ve druhé jako tým tajných agentů řešíte případ zkorumpovaného policejního špiona. Celé je to nejen o logice, pohotovosti a dobrých nápadech, ale taky o spolupráci. Do žádné únikové hry se nemůžete pustit na vlastní pěst, musíte si s sebou vzít tým složený nejčastěji z 2 – 6 hráčů. Jedete v tom společně.

Jdete do toho?

Neváhejte ani minutu. Ceny nejsou tak strašné, pohybují se většinou kolem tisícovky, což je po rozpočítání mezi členy týmu pakatel. Termíny jsou však obsazené na týdny dopředu, místo si rezervujte s předstihem. Přehled všech escape room Praha najdete na www.ExitGames.cz. Při objednání přes tento web, který shromažďuje informace o všech českých únikových hrách, také dostanete několikaprocentní slevu. Je tam možné přečíst si i hodnocení her přímo od lidí, kteří je už absolvovali, takže pokud nevíte kam, tady byste mohli začít s průzkumem. Přece nemůže nechat tenhle trend jen tak projít kolem vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *