0
Posted in Nakupování
23. 11. 2016

Bojíte se platit na internetu kartou?

Téměř každý Čech už aspoň jednou v životě nakupoval v e-shopu. Mezi mladými je internetové nakupování čím dál oblíbenější, šetří jim totiž čas. Přesto se spousta lidí stále bojí platit na internetu kartou.

Většina Čechů (36 %) upřednostňuje během nakupování na internetu platbu při převzetí zboží (dobírkou), chtějí se vyvarovat tomu, že by zaplatili za věc, která jim nakonec vůbec nepřijde. Platba předem ovšem pomůže ušetřit, za dobírku je obvykle vyžadován extra poplatek (většinou 30 korun).

Platba kartou je nejrychlejší

Kartou platí v e-shopech pouhých 6 % Čechů. Těžko říct, proč se toho tak bojí. Je to nejrychlejší metoda, a protože mnoho e-shopů expeduje balíček až po přijetí platby, pokud spěcháte, je daleko lepší zaplatit kartou než bankovním převodem.

Bojíte se o své peníze?

Podle mě lidé neradi platí kartou v e-shopech kvůli bezpečnosti. Obávají se, aby někdo neukradl údaje o jejich kartě, protože internet je přece plný hackerů, DDoS útoků a podobných věcí.

Z vlastní zkušenosti však mohu říct, že toho se není třeba bát. V e-shopech nakupuji asi 3krát za měsíc a vždy platím kartou, aby bylo moje zboží co nejdříve odeslané a osoba, která ho doma převezme, nemusela řešit peníze. Ještě nikdy jsem nezaznamenal žádný problém s platbou. Veškeré platební brány jsou dobře zabezpečené, takže se skutečně není třeba bát.

Přes platební bránu ThePay je to 100% bezpečné

To, jakou platební bránu používá daný e-shop, nemáte šanci ovlivnit, ale můžete nakupovat jen tam, kde platební bráně věříte.

Nejlepší zkušenosti mám s bránou ThePay.cz. Platím sice vždy kartou, avšak ThePay nabízí celkem 17 platebních metod, mezi nimiž jsou i platby mobilem či expresní převody. Ty nevyužívám, ovšem mám vyzkoušené, že peníze jsou vždy připsány během několika vteřin, a já tak nemusím dlouho čekat na expedici. Těm, kteří mají nainstalované aplikace svých bank v telefonu, se určitě bude líbit i možnost naskenování QR kódu a okamžité platby. Takhle podle mě vypadá budoucnost internetového nakupování.

Platební bránu ThePay.cz provozuje společnost, která má od roku 2011 licenci od ČNB, což je určitě dobrý doklad spolehlivosti a bezpečnosti. Kdyby si zákazníci byli ochotní o možnostech platby něco přečíst, možná by viděli, že není důvod se bát.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*