Bezdrátový rozhlas má v obcích stále své místo

Využívá se zejména na vesnicích a v menších obcích, ovšem najdete ho i v některých městských částech velkých měst. Obecní rozhlas byl v minulosti snad jediným kanálem, kterým jste mohli šířit informace opravdu masově pro všechny obyvatele, a dnes se stále ve velkém využívá.

Možná přemýšlíte nad tím, že dnes se přece dají informace napsat na web obce či facebookový profil. Jenže kolik z vás si pravidelně prohlíží webové stránky města, kde žije? Facebook rozhodně nemá každý. A mnozí starší obyvatelé doma nemají ani ten internet. Rozhlasem rozšíříte informaci opravdu každému, navíc velmi rychle. Například při živelné pohromě je potřeba dát lidem vědět, jak se mají chovat, kam jít, přičemž v takové situaci se asi nikdo nebude dívat na internet.

V současné době se využívá bezdrátový rozhlas

Některé obce ještě mají staré obecní rozhlasy z minulého století, postupně se ovšem modernizuje. Dnes se zařizuje bezdrátový rozhlas v digitálním provedení, který je plně funkční i při výpadku elektrické energie. Dokáže varovat obyvatelstvo, i když na úřadě není přítomná obsluha, umí přenášet nejen mluvené slovo, ale také přehrávat melodie. Disponuje rovněž digitálním kódováním přijímačů proti zneužití neoprávněnou osobou.

Z čeho se skládá bezdrátový rozhlas

Ať už je rozhlas bezdrátový či drátový, vždy je potřeba mít vysílací ústřednu a pak přijímače umístěné na sloupech veřejného osvětlení. Typicky jsou přijímače napájené z vedení veřejného osvětlení, připojují se k nim reproduktory. Někdy se k jednomu přijímači připojuje více reproduktorů otočených do různých stran. Vysílací ústředna se skládá z mikrofonu, v dnešní době si poradí také s přehráváním CD, můžete do ní připojit i USB flash disk a přehrávat zvuk z něj.

Jestliže vás bezdrátové rozhlasy pro obce zajímají, více informací najdete přímo u firmy EL-MIK, která je v ČR instaluje. Servisem, opravou a montáží obecních rozhlasů se zabývá již od roku 1994, jde tedy o zkušené odborníky, kteří si poradí s každým případem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

PVC dveře zútulní vaše bydlení. Jak vybrat ty správné?

Velice důležitými prvky v interiéru jsou bezpochyby dveře, jejichž design může být vskutku různorodý. Současné technologie jsou rozmanité a nabízí nepřeberné množství variací. Stejně tak byste neměli opomíjet ani zárubně, které by měly s dveřmi vytvářet harmonický celek. V následujících řádcích vám prozradíme, z jakých materiálů se dveře vyrábějí. Pokud do vyhledávače zadáte frázi jako […]

Elektrikář Praha 1 a 2: první pomoc, která se hodí

Někdo si neporadí ani s výměnou žárovky, jiného vyleká praskání ve vypínači, ale pak jsou tady i ti, kteří řeší opravdovou „elektrokalamitu“. Šťáva v zásuvkách není, mrazák se začíná roztékat, no a samozřejmě nejede wi-fi. Protože i ta je závislá na proudu. Je proto čas volat elektro pohotovost nonstop. Nechci pomlouvat sám sebe, ale my […]