0
Posted in Byznys
19. 3. 2019

Bez jakých ochranných pracovních prostředků se neobejdete?

Bohužel, v současné době spousta zaměstnanců nerespektuje pravidla, která mají zajistit bezpečnost na pracovištích. V mnoha oblastech se používají osobní ochranné pracovní prostředky známé také pod zkratkou OOPP. Co se však pod daným pojmem skrývá? Co všechno do skupiny ochranných pracovních prostředků spadá? Právě na to se podíváme v následujících řádcích.

Pokud se řekne ochranný pracovní prostředek, každý pracovník si představí něco jiného, což je dáno tím, že v různých odvětvích se požadují rozmanité ochranné nástroje. Přitom všechny mají jedno společné poslání – ochránit zaměstnance před riziky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP).

Co musí ochranné pracovní prostředky splňovat?

Prostředky by v první řadě neměly zaměstnance nikterak omezovat při jejich práci. Stejně tak je nezbytné, aby splňovaly podmínky uvedené v Nařízení vlády č. 495/2001 Sb., kde jsou uvedeny všechny podrobnosti nejen o ochranných pracovních prostředcích jako takových, ale také o mycích, desinfekčních a čisticích přípravcích.

Co všechno mezi ochranné nástroje spadá?

Seznam je opravdu široký, a proto uvedeme jen nejběžnější osobní ochranné pracovní prostředky. Jedná se například o obličejový štít, svářečské či ochranné brýle, špunty do uší, čelovky a baterky, pracovní rukavice, postroje (pro pracovníky ve výškách), respirátory a podobně. Co práce, to jiné požadavky a jiná rizika spojená s bezpečností, a tak je pochopitelné, že zdravotní sestry potřebují něco jiného než pracovníci v dolech.

Jestliže hledáte prodejce, jenž se specializuje na OOPP, podívejte se do nabídky společnosti Celar. Seženete kvalitní a zároveň i pohodlné pracovní prostředky, s nimiž si zajistíte maximální bezpečnost při jakékoliv práci. Nadchne vás nejen bohaté produktové portfolio, ale také příznivá cenová politika e-shopu.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*