Autokamera zaznamenala leteckou havárii letadla TransAsia Airways

Leteckou havárii, kterou zaznamenala kamera v autě jednoho z řidičů projíždějícího kolem, nepřežilo nejméně 23 lidí. Letadlo se zřítilo do řeky Keelung v Tchaj-wanu, dalších 15 lidí bylo zraněno a 20 lidí se stále pohřešuje. Ve videu vidíte okamžik, kdy se letadlo řítí přímo do jízdního pruhu řidiče, střetne se s projíždějícím taxíkem a nakonec tvrdě dopadne na hladinu řeky.

[ot-caption title=”” url=”https://www.reds.cz.hyperion.blueboard.cz/wp-content/uploads/2015/02/transasia2.jpg”]

Letadlo, TransAsia let GE235, havaroval jen pár minut poté, co vzlétl z letiště Songshan, podívejte se na mapu letu. TransAsia Airways potvrdila, že v letadle bylo 58 lidí, 53 cestujících (včetně 31 turistů z čínského města Xiamen) a pět členů posádky. Řidič taxi, jehož automobil byl zasažen křídlem letadla, je stále v nemocnici s poraněním hlavy, ale je ve stabilizovaném stavu.

[ot-caption title=”” url=”https://www.reds.cz.hyperion.blueboard.cz/wp-content/uploads/2015/02/transasia3.jpg”]

Záchranné úsilí pokračuje, posádky se na místě havárie snaží vyprostit cestující z trosek. Rodinní příslušníci tchajwanských cestujících již linky TransAsie kontaktovaly, a orgány jsou v procesu kontaktu s příbuznými čínských státních příslušníků.


[ot-caption title=”” url=”https://www.reds.cz.hyperion.blueboard.cz/wp-content/uploads/2015/02/transasia4.jpg”]

[ot-caption title=”” url=”https://www.reds.cz.hyperion.blueboard.cz/wp-content/uploads/2015/02/transasia5.jpg”]

[ot-caption title=”” url=”https://www.reds.cz.hyperion.blueboard.cz/wp-content/uploads/2015/02/transasia6.jpg”]

Posádky již nalezli černou skříňku letadla, kde je umístěn záznam letových dat, a doufejme, že budou moci odhalit to, co způsobilo pád letadla.

Je to druhý pád letadla na Tchaj-wanu TransAsia za šest měsíců. Čtyřicet osm z 58 cestujících na letu TransAsia v červenci minulého roku zemřelo poté, co se letadlo pokusilo přistát na ostrově Penghu během tajfunu.
Šéf TransAsia – Chen Xinde na tiskové konferenci uvedl, že jeho letadla byla “pod důkladnou kontrolou”. Letadlo, které havarovalo, bylo ATR 72-600, relativně nový model pro TransAsia.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *