Altán dodá zahradě nový rozměr

Máte pocit, že vaší zahradě pořád něco schází? Možná to je místo, kde se můžete začíst do poutavé knihy, dát si kávu, nebo posedět s přáteli. Proto by na žádné menší ani větší zahradě neměla chybět pergola nebo rovnou altán. Nejde o žádný výmysl moderní doby, tyto stavby do zahrad umísťují odedávna, pouze trochu mění svou podobu.

K čemu všemu může posloužit zahradní altánek

Dříve sloužily zahradní altány a krytý posezení k odpočinku na zahradě, člověk se v nich kochal přírodou a čerpal z ní energii. Dne podle podoby a velikosti této stavby můžeme uvnitř nejen relaxovat, ale také něco aktivně tvořit, provozovat koníčky, grilovat s přáteli a uspořádat nějakou akci s dobrým jídlem, pitím a hudbou.

Vzhled a materiál altánů

Nezapomínejme, že altán tvoří významný architektonický prvek a k zahradě by se měl hodit. Materiálů, ze kterých můžeme kryté posezení zhotovit, je mnoho, vedou altány dřevěné, zděné a kovové. Oblíbenou variantou zahradního krytého posezení jsou větší či menší party stany, které lze jednoduše rozložit a zase složit. Poslouží nejen při výjimečných událostech, jako jsou oslavy nebo svatby, ale třeba i po celé léto, pokud chcete na zahradě trávit mnoho času. A na podzim je zkrátka zase složíte, uklidíte a počkáte na jaro.

Jak zařídit interiér altánu

Interiér zahradních altánů se snažte nezahltit zbytečnými předměty a zařízením, měl by být zařízen čistě, jednoduše a prakticky, působit vzdušně a prostorně. Pořídit se dá praktický, a přitom moc pěkný nábytek. Rozhodně se vyvarujte toho, aby se z romantického altánu postupem času stalo skladiště náčiní a nepotřebných věcí, které jste zrovna neměli kam odložit. K tomuto účelu složí různé zahradní domky a kůlny.

Je libo skládací altán nebo party stan?

Altán může být pojat romanticky nebo velmi jednoduše, záleží na vašem vkusu. Velmi oblíbené jsou venkovní kuchyně, které umožní stylovou přípravu jídla venku. Pokud chcete, aby altán do zahrady opravdu zapadl, můžete jej nechat obrůst popínavými rostlinami. Ale pokud nemáte peněz nazbyt, je široká nabídka skládacích zahradních altánů za nízkou cenu, které jsou skládací, ale také dobře poslouží svému účelu. Můžete do nich zabudovat osvětlení, a pokud je vkusně nazdobíte, budou rovněž vypadat dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *