5 řeckých lokalit, které musíte vidět na vlastní oči

Je docela ironické, že právě teď, když Řecko potřebuje víc turistů, se mnozí rozhodli vycestovat jinam. Ale to je docela chyba. Navštívit Řecko v letošním roce se rozhodně vyplatí. Místní pláže a ostrovy jsou stále stejně nádherné.

Řecko kvůli své ekonomické situaci potřebuje turisty jako sůl. Nedávné události vedly k nárůstu počtu ekonomických migrantů, kteří z válkou zničené Sýrie utíkají přes řecké ostrovy Lesbos, Kos, Chios a Samos. Obavy turistů jsou přitom zcela zbytečné, protože oblasti monitoruje několik zastupitelských úřadů (včetně ministerstev zahraničí USA a Velké Británie) a nikdo dosud neohlásil zvláštní rizika. Turisté mohou do Řecka zamířit bez obav, cestovat po této krásné zemi je zcela bezpečné.

Řekové byli vždy příjemní a jejich pohostinnost letos ještě vzrostla. Jsou vděční za každého spokojeného turistu, který pomáhá udržovat úroveň jejich cestovního ruchu.

Kam se v Řecku vydat?

Z toho důvodu pro vás máme tipy na 5 míst, která určitě stojí za to.

1. AthényAthény jsou skvělým odrazovým můstkem k řeckému dobrodružství. Toto město je kolébkou západní demokracie a přežilo mnohem horší věci než finanční potíže. Zavzpomínáte si tady na starověké civilizace a ochutnáte tradiční pokrmy – například vinné listy.

2. Kréta – Tento ostrov je nejoblíbenější destinací v Egejském moři. V hlavním městě Heraklion to žije, nachází se tu vinice a konají pohádkové trhy. Pro akční turisty se tady provozují potápění, pěší turistika a cykloturistika.

3. Kyklady – Kykladské ostrovy jsou snad nejznámější řeckou skupinou ostrovů. Vděčí za to nejspíš extravagantnímu nočnímu životu, nudistickým plážím, roztomilým vesničkám a vulkanickému terénu.

4. Dodekany – Další řecké ostrovy, do jejichž skupiny patří i Rhodos, Karpathos, Nisyros, Patmos a Tilos. Nachází se v nejslunnější části Řecka a migrantů se tady bát rozhodně nemusíte.

5. Jónské ostrovy – Tyto ostrovy u západního pobřeží Řecka mají snad všechno: stará města, nedotčené pláže, historické paláce, přímořské vesničky a noční kluby. Místní ostrov Zakynthos patří k nejfotografovanějším místům Řecka.

Toužíte po krásných čistých plážích a azurově modrém moři? Zamiřte rovnou na srovnávač zájezdů NewTravel.cz a poohlédněte se po dovolené v Řecku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *