5 pravidel chytrého cestovatele

Sedět doma na zadnici a nevystrčit nos za hranice České republiky je činnost srovnatelná s hříchem. Ceny letenek a hlavně pobytů v zahraničí klesají snad každým dnem. Nevěříte? Věřte! 5 pravidel chytrého cestovatele vám to dokáže a hlavně – ukáže cestu, jak koupit pokaždé nejlevnější zájezd a poradí i s tím, jak se na cestu připravit, abyste si mohli užívat na maximum.

1. Porovnávej

Jen v České republice působí stovky cestovních kanceláří. Konkurenční boj roste, chytrý cestovatel z toho těží. Zaručenou metodou, jak pokaždé koupit zájezd za nejvýhodnější cenu na trhu, je srovnání zájezdů. Ceny se mohou lišit i o tisíce korun. Zkušený cestovatel srovná nabídky chytře. Využívá srovnávače jako např. NewTravel.cz.

2. Prověřuj

Stává se, že se cestovatel narazí na nabídku až podezřele nízké ceny či s neuvěřitelně výhodným balíčkem služeb. Nikdy nekupuje zajíce v pytli a každou nabídku si prověří. Je třeba kontaktovat prodejce. Nikdy proto nekupuje zájezd přes zprostředkovatele, ale přímo u cestovní kanceláře. Dává si tedy pozor, kam ho srovnávače směrují. Zmíněný NewTravel.cz posílá přímo na stránky kanceláře, což je žádoucí.

3. Plánuj

Pokud si chce cestovatel dovolenou užít, předem si zjistí, jak draho v cílové destinaci je. Nevyplácí se vyrážet do míst, kde jsou ceny vysoké. Chodit po cizí zemi a nemoci si nic koupit, to je noční můra. Cestovatel si proto před odjezdem udělá seznam míst a stanoví si rozpočet, který nepřekročí. Chytrý cestovatel by si také nikdy na dovolenou nevzal půjčku. Ví, že dovolená je krásná věc, ale spadnout kvůli ní do dluhu je hloupost.

4. Mysli na sebe

Před cestou je potřeba zvážit všechna bezpečností i zdravotní rizika. Není radno spoléhat na informace cestovní kanceláře, je lepší si zjistit další informace svépomocí. Pomocníkem v tomto směru jsou stránky Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Zde se nachází případná varování a doporučení pro danou zemi.

5. Pojisti se

Chytrý cestovatel nikdy nevyrazí na cesty bez pojištění. Kromě běžného cestovního si zařídí i pojištění odpovědnosti a proti ztrátě, poničení či zničení zavazadel.

Jeden komentář “5 pravidel chytrého cestovatele”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *