0
Posted in Cestování
18. 9. 2018

5 důvodů, proč na lyže vyrazit do Slovinska

Ačkoliv venku stále panuje teplé počasí, neúprosně se blíží doba, kdy na horách napadne sníh. Na to se jistě mnozí z vás těší, zejména milovníci lyžování. Pakliže už nyní přemýšlíte o tom, kam se letos během zimy vydáte, pak vězte, že velmi atraktivní lokalitou je Slovinsko.

1. Příznivé ceny

Lyžování ve Slovinsku se na první pohled může zdát jako drahý špás. Je ale pravdou, že ceny za pobyt a ski pasy jsou už vcelku srovnatelné s tím, co nabízejí české a moravské areály.

2. Dobrá dostupnost

Do Jutských Alp ve Slovinsku se dá dostat bezpečně autem. Netrvá to přitom nijak dlouho, do města Kranjska Gora vám cesta z Prahy vlastním automobilem zabere kolem 7 hodin, což se dá považovat za poměrně solidní dobu.

3. Skvělé podmínky

Na českých horách bývá problémem příliš krátká sezona, někdy napadne sníh až kolem Vánoc. Pokud jde o lyžování – Slovinsko nabízí daleko lepší podmínky, neboť horská střediska leží ve vyšších nadmořských výškách, takže sezona zpravidla začíná už během podzimu a končí až v jarních měsících. Na sjezdovky tak máte možnost vyrazit v rozsahu až 6 měsíců v roce.

4. Bezproblémová komunikace

Díky tomu, že Slovinci hovoří příbuzným jazykem, nemáte při komunikaci v hotelech a ski areálech takřka žádný problém. Samozřejmostí je u tamních lidí i znalost angličtiny, případně pak němčiny a italštiny.

5. Pestrá nabídka ubytování

Ve Slovinsku je sice poměrně draho, ubytování během zimní sezony však najdete v široké škále cen. Zvolit si lze jednoduchý pobyt ve skromně zařízených penzionech, ale i v luxusních hotelech, kde lze využít různé wellness procedury apod.

Už jen výše zmíněné důvody jsou pádnými argumenty proto, abyste vážně uvažovali o zimní dovolené ve Slovinsku. I zde platí, že čím dříve si zajistíte ubytování, tím levněji vás vyjde.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*