4 židle, se kterými budete žít zdravěji: začněte u kancelářské židle

K zdravějšímu životnímu stylu nevede jen zdravější strava či více sportu. Jelikož velkou část dne musíme chtě nechtě prosedět, potřebujeme rovněž zdravě sedět. Podívejte se, bez nichž židlí to nepůjde.

Žádejte po zaměstnavatelích dobré kancelářské židle

Nejvíce času prosedíme v zaměstnání. Mnohdy se kromě přestávky na oběd od počítače vůbec nedostaneme. Trpí tím nejen naše záda, ale objeví se i další problémy, jež bychom zdánlivě s nevhodným sezením ani nedávali dohromady. Třeba bolesti svalů či hlavy.

Rozhodně si v zaměstnání nenechte líbit nevhodné sezení, způsobující zdravotní obtíže. Optimální je přesvědčit zaměstnavatele, že má vyměnit stávající kancelářské židle za ergonomičtější, nebo se domluvit, že si židli vyberete podle svých potřeb a necháte si ji pak proplatit.

Netrpte ani na poradách

Trápíte se na dlouhých poradách, kde jste vtěsnaní do nepohodlných a mnohdy dosluhujících židlí? Domluvte se se zaměstnavatelem na ještě jedné věci – předělejte zasedací místnost na pohodlnou. Základem budou určitě nové konferenční židle, které budou stylověji vypadat, a hlavně budou pohodlnější.

Když už sedíte zdravěji v práci, udělejte změnu i doma

Jestliže doma pracujete, určitě si dopřejte pohodlné kancelářské křeslo i zde. Pokud jenom sporadicky, možná si vystačíte i s místem u jídelního stolu. Jídelní židle by však měla být opět pohodlná. Důležité je též používat dostatečně velké jídelní stoly zabraňující nehodám vylitých dětských džusíků do vašeho notebooku.

Poslední židlí, na níž opravdu záleží, je židle pro děti. Dětské židle, to je celá plejáda možností. Nejde jen o jejich design, ale zejména o vhodnost té které židle pro aktivity a věk vašeho dítěte. I děti dnes sedí mnohem více než dříve. A abychom jim už v dětství nepřivodili trvalé zdravotní problémy, raději jim místo další z řady hraček pořiďme pořádnou dětskou židli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

3D tiskárna vyrobí implantáty i náhradní díly pro letadla

V posledních několika letech nastaly enormní pokroky, a to především v oblasti 3D tisku. Jedná se o moderní technologii, která se prodírá takřka do všech odvětví, ostatně není se čemu divit. Prostřednictvím 3D tiskáren se totiž dají snadno vyrobit implantáty, dočasné zubní náhrady, dekorace, ale i díly do letadel. Velkou výhodou je, že tyto speciální […]