4 tipy, jak doma využít sušené květiny

Nepatříte zrovna mezi talentované zahrádkáře a také v květináči vám uschne jakákoliv květina, kterou si koupíte? Nemučte další rostlinky, živé už si raději nekupujte. Zkuste je doma nahradit sušenými, které mají podobný efekt, ale vydrží vám mnohem déle.

Sušené květiny si můžete sami vyrobit. Stačí nasbírat luční kvítí a správně ho usušit, aby si květy zachovaly svou barvu. Jestli si na to netroufáte, můžete si nakoupit už sušené kytky. Kde? To si prozradíme na závěr. Nejdříve se pojďte naladit, co všechno s nimi lze doma vykouzlit.

1. Obyčejně do vázy

Jestli si netroufáte na žádné pokročilé aranžování, prostě si vyberte hezké sušené květiny a dejte je do vázy. Váza pak může být postavená uprostřed stolu, na komodě či kdekoliv jinde. Jen nezapomínejte květiny čas od času trochu oprášit.

2. Zdobený věnec

Chce se vám tvořit? Pořiďte si polystyrenový základ pro věnec, omotejte ho přírodním provázkem a tavnou pistolí na něj připevňujte sušené květy. Lze přidat i skořápky ořechů a nejrůznější usušené plody (např. šípek). A hned máte ozdobu třeba na dveře.

3. Dekorační miska

Trochu jednodušší než věnec je prostá ozdobná miska. Pořiďte nějakou hezkou, například keramickou mističku, a začněte do ní sušené květiny skládat. Jen tak ledabyle, nebo jim dejte nějaký řád, volba je na vás.

4. Zavěsit na trámy

Máte přírodně laděný domov? Pak nevymýšlejte nic složitého a zavěste sušené květiny někam ke stropu, případně na trámy, jsou-li vidět.

A na závěr pro vás máme ještě jeden tip. Pokud toužíte po skutečně originálních sušených květinách a chcete je mít ve 100% stavu, aby co nejdéle vydržely, zakupte je od odborníků. V květinářství tento sortiment často nenajdete, rozhodně ne ve velkém množství. Zkuste raději e-shop Flor service a vyberte si i takové sušené květiny, které u nás třeba vůbec nerostou: https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

PVC dveře zútulní vaše bydlení. Jak vybrat ty správné?

Velice důležitými prvky v interiéru jsou bezpochyby dveře, jejichž design může být vskutku různorodý. Současné technologie jsou rozmanité a nabízí nepřeberné množství variací. Stejně tak byste neměli opomíjet ani zárubně, které by měly s dveřmi vytvářet harmonický celek. V následujících řádcích vám prozradíme, z jakých materiálů se dveře vyrábějí. Pokud do vyhledávače zadáte frázi jako […]

Elektrikář Praha 1 a 2: první pomoc, která se hodí

Někdo si neporadí ani s výměnou žárovky, jiného vyleká praskání ve vypínači, ale pak jsou tady i ti, kteří řeší opravdovou „elektrokalamitu“. Šťáva v zásuvkách není, mrazák se začíná roztékat, no a samozřejmě nejede wi-fi. Protože i ta je závislá na proudu. Je proto čas volat elektro pohotovost nonstop. Nechci pomlouvat sám sebe, ale my […]