4 důvody, proč je pořád důležité mít vizitku

Prakticky všechno se dnes v podnikání řeší digitálně – posílají se e-maily, přes počítač se podepisují smlouvy, online lze vést i schůzky. Jen vizitka je prvkem, který nikdy žádná digitální alternativa nenahradí.

Čtěte dál, proč jsou staré dobré vizitky stále důležité a z jakého důvodu byste jich měli mít plnou kapsu.

1. Digitální výměna je neosobní

Odeslání kontaktních informací prostřednictvím SMS zprávy nebo e-mailu je sice rychlé, ale hrozně neosobní. Když do toho všeho zapojíte oční kontakt a předáte někomu vizitku z ruky do ruky, mnohem více se dotyčnému člověku vryjete do paměti. Spousta lidí si pamatuje spíš tváře než jména a při odeslání SMSky se nikomu váš obličej do hlavy neuloží.

2. Je nejúčinnějším nástrojem přímého marketingu

E-mailový marketing, SEO a mnohé další nástroje online marketingu jsou sice fajn, ale osobní jednání spojené s výměnou vizitek má lepší konverzní poměr. Tedy aspoň v případě, že máte dobré přesvědčovací schopnosti, proč by člověk měl využít zrovna vaši službu.

3. Udělá první dojem

Vizitka je většinou prvním kontaktem, který má potenciální zákazník s firmou. S její pomocí tedy můžete nasměrovat člověka správným směrem (k vaší službě), nebo jej úplně odradit. Hodně záleží na provedení té kouzelné kartičky. Na designu byste šetřit neměli a ani nekvalitním tiskem vizitek ve finále neušetříte. Raději zvolte brilantně bílý, odolný a pevný papír, aby dlouho vydržel. Profesionálního grafika si platit nemusíte, například na Printuj.cz si můžete hezkou vizitku vytvořit sami s pomocí připravených šablon. Bude-li opravdu povedená, zafunguje jako dobrá reklama, protože si ji obdarovaný určitě nenechá pro sebe.

4. Dáte najevo, že jste připraveni

Když napíšete své kontaktní údaje na ubrousek, příliš dobře to působit nebude. Pokud ale vytáhnete vizitku, hned se prokážete jako pravý profesionál, který je na vše připraven.

Vizitky ještě nějakou dobu neumřou, takže určitě má cenu si nechat vytisknout také pár desítek/stovek svých. Třeba na Printuj.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *