3D tiskárna vyrobí implantáty i náhradní díly pro letadla

V posledních několika letech nastaly enormní pokroky, a to především v oblasti 3D tisku. Jedná se o moderní technologii, která se prodírá takřka do všech odvětví, ostatně není se čemu divit. Prostřednictvím 3D tiskáren se totiž dají snadno vyrobit implantáty, dočasné zubní náhrady, dekorace, ale i díly do letadel.

Velkou výhodou je, že tyto speciální tiskárny jsou schopny vytvořit v podstatě jakoukoliv konstrukci. Co se technologií pro zpracování materiálu týče, existuje jich hned několik, přičemž každá má své přednosti i úskalí. V současné době je nejpoužívanější metoda FFM (neboli FFF), která nabízí dobrý poměr cena a kvalita.

Jak probíhá 3D tisk?

Záleží především na tom, na jakou společnost se obrátíte. Pokud zadáte do vyhledávače například 3D tisk Brno, nabídne se vám společnost 3D-tiskni.cz, která dokáže zhotovit prototypy i sériové výrobky. Výhodou je, že si můžete vytisknout jakkoliv velké předměty, a to už od několika milimetrů až po několik centimetrů. Výše uvedený profesionál má k dispozici zařízení, které dokáže vyhotovit předměty o velikostech 330×200×300 milimetrů.

Předtím, než je zahájen 3D tisk, musíte zaslat 3D model v odpovídajícím formátu (STL, OBJ, AMF). Nemáte však nikoho, kdo by vám 3D model zpracoval? I v takovém případě je vám schopna firma 3D-tisk.cz pomoci. Pošlete jí na e-mailovou adresu technický výkres, jenž vám překreslí do trojrozměrného provedení.

Jaké jsou další kroky, když budete mít 3D model?

Podle 3D předlohy je simulován tisk, aby dokázala firma odhadnout cenu, kterou se dozvíte před zahájením výroby. Jakmile cenu odsouhlasíte, zaplatíte zálohovou fakturu, zahájí se tisk. Hotovou zakázku vám doručí kurýr, případně si ji můžete osobně vyzvednout na pobočce ve Zlíně. Více informací najdete na stránkách https://3d-tiskni.cz/brno/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated