0
Posted in Byznys
17. 5. 2018

3 hlavní důvody, proč si zajistit virtuální kancelář

Přemýšlíte o tom, že se v brzké době vrhnete do světa podnikání a dáte tak světu šanci, že bude moci využít vaše originální nápady? Pak musíte začít uvažovat nad tím, kde a jakým způsobem si zajistíte sídlo a kancelář nově založené firmy. Nezapomeňte na to, že sídlo je velmi důležité a musí jej mít každá firma. Potřebujete pro něj mít zápis v rejstříku. Pro tyto účely se jedná o obchodní rejstřík.

V zásadě máte dvě možnosti. Ta první představuje klasiku. Pronajmete si nebytové prostory, kde vaše firma bude mít adresu a skutečnou provozovnu. Druhá varianta je ale daleko zajímavější. Představuje ji takzvaná virtuální kancelář, respektive virtuální sídlo. Jde vlastně o způsob, kdy si pronajmete pouze adresu, na místě však vaše firma nebude vůbec reálně působit. Přináší to několik zásadních výhod.

1. Nízké náklady

V první řadě jde o možnost, jež je skvělá hlavně pro začínající živnostníky a podnikatele. Za pronajmutí virtuální kanceláře i v centru velkého města zaplatíte jen zlomek ceny, na niž by vás vyšlo sjednání reálné místnosti. Řádově zaplatíte jen stovky korun.

2. Lukrativní adresa

Dalším pádným argumentem pro zajištění virtuální kanceláře je atraktivita adresy, v níž se bude nacházet sídlo firmy. Za pár korun totiž máte možnost získat adresu třeba přímo v centru Prahy, kde byste jinak za klasickou kancelář zaplatili desítky tisíc korun. Zaujme to i vaše případné obchodní partnery, klienty a zákazníky. Ti totiž obecně více důvěřují firmám se sídlem na dobré adrese. Zápis sídla provedete přes místně příslušný úřad. Například v Praze 9 je jím finanční úřad Praha 9, respektive jeho odbor. Každá městská část má svůj úřad, takže ve třetím obvodu musíte pro změnu zajít na finanční úřad Praha 3.

3. Široké možnosti výběru

Když se porozhlédnete po internetu, zjistíte, že nabídek na pronájem virtuálních kanceláří je takřka nepřeberné množství. Máte tak možnost vybrat si téměř jakoukoliv lokalitu, jež vás v rámci České republiky napadne. Je ale nasnadě, že zdaleka nejvíce nabídek je právě v Praze, dále v Brně a krajských městech.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*