0
Posted in Auto-moto
21. 5. 2018

3 hlavní důvody, proč se do firemního auta vyplatí instalovat moderní digitální tachograf

Každý profesionální řidič, který pravidelně jezdí s kamionem, případně jiným vozidlem nad 3,5t, ví jistě velmi dobře, že v kabině automobilu nesmí chybět digitální tachograf. Dokonce to přímo stanovuje zákon. Je ale praktické, pokud k jeho využití sáhnete i v případě, že máte lehčí vozidlo, které je určené pro firemní účely. Přináší to totiž několik zajímavých výhod.

1. Přehled o jízdě

Pakliže do firemních vozidel nainstalujete digitální tachografy, máte přehled o tom, jak s auty vaši řidiči zacházejí. Jde zejména o fakt, kdy se s nimi pohybují po komunikacích a kdy naopak mají přestávky. Získáváte tak informace, jež můžete dále zohlednit k zefektivnění činnosti vašich zaměstnanců a úsporám při provozu společnosti.

2. Data pro úřady

Povinnost se ze zákona vztahuje na všechna firemní vozidla nad 3,5 tuny. Pro digitální tachografy platí už více než 10 let. Jsou důležitým poznatkem pro úřady a policii, díky tachografu mají jasno v tom, zda vaši řidiči jezdí v souladu s platnými právními předpisy. Například snadno zjistí, jestli dělají povinné přestávky v jízdách, aby nebyli unavení.

3. Snadná kontrola

Velkou předností moderních přístrojů je rychlá kontrola ze strany zaměstnavatele. Například digitální tachografy DTCO 3.0 už umějí přenášet data na chytré mobilní telefony. Jako nadřízení máte možnost získat cenné informace o jízdě a konkrétních parametrech vozidla, aniž byste museli být fyzicky v kontaktu s autem, respektive jeho tachografem. Vzdálená kontrola je jedním z důležitých posunů oproti starším modelům tachografů.

Do firemních vozidel je vhodné namontovat i další palubní přístroje VDO. Díky nim lze sledovat třeba spotřebu paliva, opotřebení vozidla a mnoho dalších prvků. Váš vozový park budete mít neustále na očích a snadno zjistíte, kdy je nutné projít servisem apod.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*