REDS – věci, o kterých všichni mluví

Na REDS.cz se dozvíte ty nejzajímavější, veselé i ohromující věci, o kterých všichni mluví. Na nic nečekej a začni číst REDS!

Představení těch nejrozmanitějších a nejbarevnějších míst na planetě zemi

Tulipánové pole v Nizozemsku

Je velmi těžké i demotivující občas vstát z postele, když je venku takové to šedé počasí. Existuje spousty míst na naší planetě, kde tyto problémy neexistují. Ukážeme vám nyní některá taková místa, plné barev a života. Můžete se tam někdy třeba vydat.

 

1.) Namaqualand, Namibie

Namaqualand je domovem mnoha květin, které jinde na planetě nerostou. Po většinu období v roce je tato zem jen vyprahlá krajina.

 

2.) Pamukkale, Turecko

„Pamukkale“ znamená v turečtině „bavlněný hrad“. Jedná se o přírodní utvary z bílého kamene. Oblast je také známá svými horkými prameny, které jsou častým cílem turistů. Tyto nádherné kreace kamenů vytvořila právě vroucí voda.

 

3.) Mendenhall Glacier, Juneau, Aljaška

Ledové jeskyně pod ledovcem jsou magické modré světy.

 

4.) Luoping County, Čína

Na jaře je tento kraj ve východní provincii Jün-nan známý kvetoucí řepkou. Květiny kvetou na jaře, a přilákají nejen fotografy, ale hlavně obrovské množství včel.

 

5.) Moraine Lake, Alberta, Kanada

Zbarvení této oblasti je způsobeno tím, jak se světlo láme o minerální usazeniny. V kombinaci se západem slunce je to úchvatný pohled.

 

6.) Cornwall, Anglie

 

7.) Grand Prismatic Spring, Wyoming, USA

Tento horký pramen v Yellowstonském národním parku je největší v USA. Jeho bohatá minerální voda je domovem mnoha různých druhů bakterií. V závislosti na teplotě vody a poměru chlorofylu mění bakterie barvu z červené na zelenou. Modrá barva ve středu je přirozená barva vody.

 

8.) Tulipánové pole v Nizozemsku

Nizozemsko je známe pěstováním tulipánů po celé světě. Největší tulipánová pole mají až 7 milionů rostlin.

 

9.) Red Sea Beach, Čína

Vysoce alkalické půdy v těchto oblastech jsou ideálním prostředím pro tyto rudé květiny.

 

10.) Lake Hillier, Austrálie

Nacházíte se v souostroví Recherche jehož jasně růžové jezero je až zarážející. Příčina barvy není zcela jasná, ale teorie poukazují na barvu bakterií žijících ve slané vodě.

 
Pokud se probudíte někdy do šedého dne, vybavte si tyto obrázky a vaše nálada se zlepší. Nezapomeňte sdílet článek na Facebook!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *